כאן נפרסם אתרי תירות בלונדון ומידע עליהם

שוק קאמדן - Camden Town

camden-townקמדן טאון (Camden Town) היא שכונה הנמצאת במחוז קמדן בצפונה של לונדון המרכזית. השכונה בנויה סביב רחוב קמדן היי סטריט וכוללת כמה מהאתרים המיוחדים של לונדון, ביניהם שוק קמדן וקמדן לוק. בדרומה ניתן למצוא את גן החיות של לונדון ,ואת גבעת פרימות' . סמוך אליהם נמצאים ריג'נטס פארק ותעלת ריג'נטס.

קמדון טאון היא שכונה צעירה יחסית בהשוואה לשכונות האחרות של לונדון בכלל ומחוז קמדן בפרט. היא הוקמה רק בשלהי המאה ה-18 וכבר מהקמתה שימשה כמרכז קניות ובילויים של לונדון, כאשר צמחו בה כמה שווקים נפלאים שפועלים עד היום. חשיבות רבה ניתנה לשכונה לאחר התפתחות מסילות הרכבת ורשת התעלות בעיר, שהפכה אותה לצומת דרכים תחבורתי חשוב.
כמו לונדון כולה, גם קמדן חוותה מכה קשה בעת מלחמת העולם השנייה , אך ניתן לומר שמאז סיום המלחמה ועד היום השכונה נמצאת בפרץ בנייה וקידום משמעותיים שהופכים אותה לאחד מאזורי הקניות המפורסמים בעולם.
באזור השווקים של קמדן האווירה משכרת. המקום סואן וצפוף, ותפגשו בו בכל המגוון התרבותי של לונדון. אוכל מגוון, סחורה צבעונית מוצאים אתניים לרוב וצורות ביטוי עצמי מגוונות.

טאוור ברידג' - Tower Bridge

tower-bridge-at-night-גשר מצודת לונדון (באנגלית טאוור ברידג) הוא גשר בלונדון מעל הנהר תמזה, בקרבת מצודת לונדון (Tower of London). הגשר מקשר בין גבעת מצודת לונדון (Tower Hill) ורובע סאת'רק. הגשר משלב אלמנטים של גשר תלוי וגשר מתרומם.
גשר לונדון. הוא וודאי מוכר לכולם משיר הילדים הידוע, והיה במשך מאות שנים הגשר היחיד מעל נהר התמזה. כתוצאה מכך הפך לגורם משמעותי בסחר והכלכלה הבריטית, והרוויח את מקומו כאחד מסמליה המפורסמים של לונדון. שיטוט באזור הגשר חושף חלקים מרשימים מההיסטוריה והתרבות העשירה של העיר.
בצידו הצפוני של הנהר ממוקמת מצודת לונדון (Tower of London)בה התגוררו מלכי אנגליה במשך מאות שנים, ואשר בה נכלאו אויביה המרים ביותר של האימפריה הבריטית. לאלו מכם שאינם מסתפקים בהתרשמות מהארכיטקטורה החיצונית המרשימה, כדאי בהחלט להיכנס לסיור במצודה, במהלכו תוכלו להתרשם מאורח החיים של משפחות המלוכה הבריטיות, ולטייל על חומות המצודה מהן נשקף הנוף המרהיב של אזור הסיטי של לונדון בצידו השני של הנהר.

 
מגדל לונדון - Tower of London

toweroflondonמצודת לונודון (Tower of London) היא מבנה המשמש כארמון וכמצודה מלכותית.
מגדל לונדון, הידוע גם כמצודת לונדון, הינו אחד מאתרי ההיסטוריה היותר מפורסמים של לונדון. במגדל היפיפה תוכלו לראות את כל אוצרות הממלכה.
מבנה המצודה והחומות - המצודה היא למעשה מתחם, משוחזר בחלקו, של מספר מבנים. תוכלו לראות את חומות המגן הבנויות בצורת טבעות והחפיר ששימש למניעת הגעת חי"ר לחומות המצודה. כמו כן תראו את חומת ההגנה המאוחרת יותר שנבנתה במקום בו עמד חפיר זה. בחומה זאת משובצים 13 מגדלי הגנה: בל (ששימש ככלא למיוחסים שנחשבו בוגדים במלכות), בושאמפ, דוורו, פלינט, בויאר, בריק, מרטין, קונסטבל, ברואד ארו, סולט, לנת'ורן, וייקפילד ומגדל הדמים (שקיבל את שמו בעקבות העובדה שבתחתיתו נמצאו גופתיהם של שני בניו של המלך אדוארד הרביעי. השניים נרצחו כנראה על ידי דודם, או עושה דברו, שרצה לזכות במלוכה). תפקיד המגדלים הללו היה כפול - הם סיפקו עמדות שמהן ניתן היה להמטיר אש צולבת כנגד יריבים פוטנציאליים, וכן שימשו למגורים וכמבני מלכה בזמני השלווה.

ארמון בקינגהם - Buckingham Palace

buckingham-palace-GETTYארמון בקינגהאם (באנגלית: Buckingham Palace) הוא ארמון המלוכה הבריטי בלונדון, בריטניה. זהו משכנה הקבוע של המלכה אליזבת השנייה, על אף שהיא חיה ומתגוררת גם בארמונות נוספים
בית בקינגהאם נבנה במקורו עבור ג'ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם, בשנת 1703. בשנת 1762 נרכש המבנה על ידי המלך ג'ורג' השלישי, שהרחיב והגדיל אותו
בשנת 1826 שכר המלך ג'ורג' הרביעי את שירותיו של ג'ון נאש על מנת שישפץ את המבנה ויהפכו לארמון. בשנת 1837 הפך הארמון לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי, והתגוררה בו המלכה ויקטוריה
המבנה העיקרי המוכר למתבוננים בארמון מבחוץ (החזית המזרחית של הארמון) נוסף לארמון לאחר נישואיה של המלכה ויקטוריה לנסיך אלברט. ב-1847 נוסף לארמון אגף חדש, שתכנן אדוארד בלור, שהשלים צורה של ריבוע, וכך נוצרה החצר הרבועה שבמרכז הארמון. בסיום שיפוץ זה היו בארמון 19 חדרי אירוח ממלכתיים, 52 חדרי שינה מלכותיים, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. באותה עת נבנתה גם מארבל ארץ
בחזית הארמון נערך שיפוץ נוסף בשנת 1912 בתקופת מלכותו של המלך ג'ורג' החמישי, ונבנתה האנדרטה למלכה ויקטוריה
הארמון נפגע בתקופת הבליץ במלחמת העולם השנייה. משפחת המלוכה לא שהתה בארמון באותה עת.

הייד פארק - The Hyde Park

hyde-parkהייד פארק הוא פארק בגודל 2.5 קמ"ר במרכז לונדון, אנגליה. הפארק הוא אחד מן הגנים המלכותיים של לונדון. במרכז הפארק נמצא אגם הסרפנטיין, ובמערבו של הפארק דרך הכרכרות המערבית המפרידה בינו לבין גני קנזינגטון.
אדמות הפארק נרכשו על ידי הנרי השמיני מנזירי מנזר וסטמינסטר. מבנה הגנים תוכנן בשנת 1820 על ידי הארכיטקט דסימוס ברטון. בשטח נבנה בשנת 1851 ארמון הקריסטל עבור התערוכה הגדולה שנערכה באותה שנה.
הייד פארק הוא הפארק הגדול והמרכזי בלונדון, ומהווה חלק מהגנים המלכותיים של לונדון. מתקיימים שם הופעות חיות, נאומים גדולים, אירועים ופסטיבלים ומאות בריטים מנצלים את מזג האוויר הנאה להנות בשמש.
בליבו של הייד פארק נמצא אגם הסרפנטיין, ובקצהו הצפון מזרחי של הפארק נמצאת פינת הנואמים המפורסמת, ובקרבתה תחנת מארבל ארץ'. כמו כן נמצאת בפארק אנדרטת המזרקה לזכר הנסיכה דיאנה אשר נחנכה ב- 6 ביולי 2004.

כיכר טרפלגר - Trafelgar Sq

775.-Trafalgar-Square-in-Londonכיכר טרפלגר (באנגלית: Trafalgar Square) היא הכיכר המרכזית בלונדון. הכיכר מנציחה את ניצחונה של בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר בשנת 1805. בעבר הייתה הכיכר חלק מהשטחים של האורוות המלכותיות. בשנת 1820 שכר ג'ורג' הרביעי, שהיה אז יורש העצר, את האדריכל ג'ון נאש לתכנן את הכיכר. עבודת התכנון הושלמה על ידי הארכיטקט סר צ'ארלס בארי בשנת 1845.
הכיכר מוקפת כבישים משלושה צדדים (במקור הייתה מוקפת מארבעת צדדיה). בצפונה - הגלריה הלאומית הבריטית; במערב- בית קנדה; במזרח - הכנסייה הקהילתית המלכותית - סנט מרטין בשדות (St Martin's-in-the-Fields); בדרומה - רחוב המול המוביל, תחת קשת האדמירליות אל ארמון בקינגהאם, ורחוב וייטהול המוביל אל בניין הפרלמנט הבריטי. בשנת 2003 שונה מבנה הכיכר - הכביש שהקיף את הכיכר מצפון הפך למעבר להולכי רגל בלבד, וגרם מדרגות נבנה מן הכיכר אל הגלריה הלאומית.
במרכז הכיכר ניצב עמוד נלסון, שעליו פסלו של הלורד אדמירל הוריישו נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר, מוקף על ידי ארבעה אריות עשויי ברונזה.

כיכר פיקדילי - Piccadilly Sq

London Picadilly-Lכיכר פיקדילי (באנגלית: Piccadilly Circus) היא כיכר ברובע וסטמינסטר שבמרכז לונדון בירת הממלכה המאוחדת, במפגש הרחובות ריג'נט, פיקדילי ושדרת שפטסברי. הכיכר ידועה בשלטי הנאון הרבים על הבניינים סביבה.
כיכר פיקדילי מחברת את הדרך המובילה לפיקדילי - אתר שהיה בעבר שוק פתוח. מקור השם בשמו של בית שהיה שייך לרוברט בייקר בשנת 1626. בייקר היה חייט שייצר ומכר צווארונים שנקראו אז "פיקדילי" (אנגלית: Pickadills, צווארונים גבוהים), שבהם התהדרו הגנדרנים שהרבו לפקוד את האזור בתקופה זו. בהמשך הפך המונח "פיקדילי" לכינוי לכל סוגי הצווארונים. עד שנת 1692 נקראה הדרך בשם "דרך פורטוגל" על שם קתרינה מברגנזה, אשתו של המלך צ'ארלס השני. מתיעוד משנת 1743 עולה כי כינויה של הדרך היה "פיקדילי".
האטרקציה המרכזית של היכר היא מזרקת הזיכרון ופסלו של "מלאך החסד הנוצרי", עשוי אלומיניום (זוהי לא דמותו של ארוס, אל האהבה היווני, כמו שרבים נוטים לחשוב). זהו למעשה פסל האלומיניום הראשון בעולם אשר הפך לאחד הסמלים הפופולריים של לונדון. במקור פנה הפסל לכיוון צפון אבל עם פרוץ הבליץ על לונדון, במלחמת העולם השנייה, הורד הפסל על מנת שלא ייפגע והושב בתום המתקפה למקומו כשהוא פונה לכיוון דרום.

כיכר לסטר - Leicester Sq

leicester_squareבשעות הערב כיכר לסטר היא אחד המקומות ההומים ביותר בלונדון. מופעי רחוב המבדרים את הקהל, תיירים משלמים את מיטב כספם עבור קריקטורה וצעירים מקומיים עושים דרכם למועדוני הלילה שבאזור. בערבי שישי ושבת במיוחד המקום יכול להראות מהצד כמו מסיבת רחוב ענקית.
כיכר לסטר נמצאת במרכז העיר, בין כיכר פיקדילי לקובנט גארדן; צפונית לכיכר טרפלגרד. היא ידועה בקרב התיירים בעיקר בזכות התאטראות ובתי הקולנוע שבה, ונחשבת למקום העיקרי לרכוש בו כרטיסים להצגות.

הרכבל של לונדון - Emirates Air Line

Cable-car2זמן קצר לפני האולימפיאדה נחנך הרכבל של לונדון - שמו הרשמי: Emirates Air Line - שעובר מעל התמזה ומחבר בין צפון גריניץ' בגדה הדרומית לבין ה-Royal Docks בגדה הצפונית.
הטרמינל הדרומי שוכן בקרבת מרכז האירועים והבידור O2, והטרמינל הצפוני - באזור הדוקלנדס, בקרבת הקריסטל (מרכז לקידום הרעיון של ערים בנות-קיימא שהוקם במימון חברת "סימנס" ופתוח לקהל ללא תשלום) ומרכז הירידים ExCel.
הקרוניות (34 במספר, עשרה נוסעים לקרונית) משייטות בגובה מקסימלי של 90 מטר, והנסיעה לכל כיוון אורכת חמש דקות. הטרמינלים והקרוניות נגישים לכיסאות גלגלים. נוסעים עם עגלות ילדים יתבקשו כנראה לקפל אותן.

מגדל שארד - The Shard

the-shard-london1מגדל השארד (באנגלית: The Shard), המוכר גם בשם מגדל גשר לונדון הוא גורד שחקים הממוקם ברחוב ג'וינר 32, לונדון, אנגליה. גובהו 306 מטרים והוא בעל 87 קומות. בנייתו החלה במרץ 2009, קורת השלד האחרונה (topping out) הונחה ב-30 במרץ 2012‏[1] והוא נחנך ב-5 ביולי 2012.‏
בנייתו הושלמה באופן סופי בנובמבר 2012 וקומת התצפית שלו נפתחה לקהל ב-1 בפברואר 2013
מגדל השארד הוא הבניין הגבוה ביותר בבריטניה ובאיחוד האירופי‏ והמבנה השני בגובהו בבריטניה, אחרי Emley Moor transmitting station.‏ הוא עוצב על ידי האדריכל האיטלקי, רנצו פיאנו.

לונדון איי- London Eye

LondonEye_הלונדון איי (מאנגלית: London Eye, מילולית: ה"עין של לונדון"), מכונה גם גלגל המילניום, שגובהו 135 מטרים, הוא גלגל הענק הגבוה ביותר באירופה, והגבוה ביותר בעולם עד שנת 2006. הגלגל נמצא על הגדה הדרומית של נהר התמזה באזור למבת', בלונדון שבאנגליה, צפונית לגשר וסטמינסטר, ממול ארמון וסטמינסטר – הפרלמנט הבריטי. את הגלגל מפעילה חברת התעופה בריטיש איירווייז.
את הלונדון איי תכננו האדריכלים דייוויד מרקס וג'וליה בארפילד. לגלגל 32 תאי נוסעים סגורים וממוזגים, המכונים "בועות"; בכל בועה מקום לעשרים וחמישה נוסעים, כך שבסך הכול יכולים 800 נוסעים לנסוע בגלגל בו-זמנית. הגלגל מסתובב במהירות של 0.9 קילומטר לשעה לערך, כך שתא נוסעים מקיף את הגלגל בערך כל חצי שעה.
הגלגל אינו עוצר את סיבובו כדי לאסוף נוסעים. מהירותו איטית דייה כדי שהנוסעים יוכלו להיכנס אל התא ולצאת ממנו תוך כדי תנועת הגלגל.